LOB Suomi – Sprint a Long

Čau z Finska,

první závod na ME byl ve sprintu. A co na to naši?
H17 – 7. Honza Hašek, 12. Ondra Hasman
D17 – 20. Regina Tokárová

Byla zima, asi -15. Byl to takový trochu netradiční sprint, síť stop nabyla zas tak hustá, ale na většinu kontrol byly volby, které rozhodovali. Kluci zajeli velmi dobře, Hašan měl kousek na velkou bednu a jak už jsem někde psal, tak mu dvakrát při průjezdu kontrolou nepípla, takže se musel vracet a ztratil vždy několik sekund. Obecně tady s tím ražením jsou problémy, v každém závodě je plno případů, kdy to občas nerazí. Bohužel to někdy rozhoduje i o medailích.

Long
H17: 5. Honza, 14. Ondra
D17: 21. Regina

P1150996Byla zima, -17. Hromadný start neboli mass start. A bylo to fakt maso. Dorost a junioři startovali vždy spolu, takže kluků na startu bylo asi 80. 5 minut po nich 60 holek. Do toho 60 chlapů a 40 žen. A všichni se motali na malém prostoru kolem výměny map. D 17 jezdily víc mimo stopy jak pořád uhýbali těm rychlejším, chlapi zase pořád křičeli: “uhni, bacha, jedu, kurva”, a tak dále a tak dále… A k tomu ta zima, na některých bažinách bylo určitě -20. to bohužel skolilo i Hasáčka, kterému lehce omrzly prsty na rukách, no uvidíme jak se to vyvine. Jel taky, idiot,  v úplně těch nejtenčích rukavicích vod swixu. Asi mu sluší. A čelenka taky. Když je -20, tak je prostě čelenka nejlepší. A takovejch  tady máme na starosti 12. Homo ajfounus fejsbůkus. Ale někdy je s nima sranda, to zase jó.

P1150997P1160003No a Honza byl 5. což je přátelé velká bedna a to je VÝBORNÝ výsledek, že. Neříkám super, protože super je supermarket, super je tohle a tamto. Takže je to VÝBORNÝ. Ale pořád jsou před ním 4 borci, tak je potřeba se ještě trochu zlepšit.

Další program: v sobotu midle, v neděli štafety, v pondělí odjezd, v úterý příjezd.

P.S. Ta cesta sem zase tak pohodová nebyla, začínají nám chodit flastry od policajtů, těch fotoblesků bylo dost, no nedivte se, když jedete v noci po úplně rovnejch a prázdnejch silnicích kde je 90 nebo i 70 a stíháte na trajekt. Zatim se ozvala jen Litva, tak uvidíme, co na to Lotyšsko a Estonsko. Hade radši si dej trochu bokem.