Kosové voita aaina

A kdo neví, co ten nadpis znamená, ten si to zjistí :-). Každopádně jsem vám chtěl říct, že na dorosteneckém Mistrovství Evropy má náš světoznámý oddíl čtyřnásobné zastoupení. Ondra Hasman, Honza Hašek jako dorostenci a naše letní posila Regina Tokárová jako dorostenka. A já jako trenér. Jako starý vůl se trmácím do Imatry, kde je 15 cm sněhu a 15 stupňů pod nulou. Jako nejmladší ze starých volů si lehám pod Peugot Boxer abych vytáhnul rezervu na opravu defektu. Zatímco naši mladí závodníci spolu s juniorama a seniorama do Finska doletěli, tak koučové, servismani, fyziomágové jeli autem, protože tady auta potřebujeme a materiálu je hodně. Taky jel s námi v autě kuchař s proviantem. U něj se musím na chvilku zastavit, protože na takové akce jsem začal jezdit před 20 lety, ale tohle vidím poprvé. Poprvé vezeme tolik jídla. Kolik? Třeba 8 kilo mouky, 12 litrů oleje, 400 vajec, pytel brambor. V podstatě jedno auto je plné žrádla. A dál? Repráky, protože rocková muzika musí být nahlas. Popelnici, protože v těch severských chatách jsou ty odpadkové koše tak na dvě plechovky od piva. Kráječ na salámy, takovej ten co mají v řeznictví, když chcete nakrájet gothaj. Dvě indukční plotýnky. Sadu hrnců, jakou nabízejí šmejdi vystrašeným důchodcům, šlehací robot, přepravky, mísy, vany, plechy na buchty, vařečky, metly, teriny, nádobí…Chybí už jenom konvektomat:-). Možná kdyby si sem převez celou kuchyňskou linku, tak nemá tolik práce s přendaváním. Bohužel nám zabral všechny skříně na oblečení jogurtama a těstovinama :-)

Ale je s nim sranda a vaří výborně. Jinak cesta byla taky výborná. Vyjel jsem z Plzně v 8 ráno. V sobotu. A přijel jsem sem v 9 večer. V neděli. Sharon Crafword z USA mi dneska řekla, že cesta byla únavná, že trvala z Colorada 9 hodin. Ale Sharon je asi tak 70 let, takže pro ní může být náročné leccos, je tady totiž i “branné lyžování pro rakváče – Vsuvka – kuchař Ivoš, říkáme mu Karel, právě teď leje na dva plechy nějaké těsto, tak se ho ptám: “Co děláš?” odpovídá: “Nevim, uvidíme co z toho bude” . prostě Karel. Karel jako kuchařský bubeník při výdeji jídla :-)

P1150839 P1150833 P1150835 P1150836 P1150837 P1150838

Ale přijeli jsme kvůli závodům, které začínají zítra sprintem pro dospělé a ve středu sprintem pro dorost a juniory. Tak sledujte a držte palce. Do Ruska je to tady asi 10 km. V Rusku mají dvě věci. Hovno a zimu. A zima dneska přišla, do středy tak kolem -15, teď  je – 17, tak uvidíme jak se s tím mladí poperou.

čus Vodr