Výsledky O-duatlonu 8.5.2013

38 závodníků, favorité vítězi i a nečekaný vitěz, diskvalifikace z prvního místa.
Evka popáté vyhrála O-duatlon! V mužích by zvítězila štafetová dvojice Houška-Karýk, ale závodila mimo soutěž. Loňský vítěz (běžec) Karýk totiž nemůže s kolenem běhat, tak jel pouze na kole a měl druhý nejlepší čas! Nejrychlejší čas na kole měl Jafa! Ani to mu však nestačilo na prvenství ve veteránech, neb Gaba běhá šíleně rychle. Příští rok tedy asi bude opět verze kolo-běh-kolo. Na zákeřnou bikovou kontrolu za dálnicí se nachytal Háša, jenž na ní jel přes Kyšice (a stáhl za sebou další 2 joudy) a pak také Jitka Kovářů (zatím z Aše), která o podchodu dálnice v životě neslyšela, tak to objela přes Kyšice a zpět přes Červený Hrádek, takže jsem pak dostal zprdunk. Už aby se přestěhovali a běhali za nás! Nejrychleji do cíle doběhl Gibon – 2:30 před druhým. Později se ukázalo, že vynechal 3 závěrečné kontroly MTBO, čímž vydělal cca 2:20. Byl samozřejmě diskvalifikován a vítězem se slavně stal poprvé v životě Jaryn Honer!!! Háša tak byl 10 vteřin druhý v mladých mužích. Početně dobře byly zastoupené mládežnické kategorie, kde se odehrávaly jak přátelské tak i nemilosrdné boje – vše v příloze výsledků.
Dvacátý ročník příští rok bude v kalendáři IOF.