První lajna na Tiomile

Pro další úspěch si naši mladí dojeli do Švédska, kde se na totálně rozbahněné louce kousek od Göteborgu koná cirkus jménem Tiomila. Program, jak je zvykem, začal závodem Youth relay, ve kterém mezi 315 štafetami běžely i 3 týmy západočeského TSM. Podle všech komentářů byly letošní tratě o hodně těžší než loni. To se potvrdilo při sledování GPS z posledního úseku na velkoplošné obrazovce v centru závodu, kdy i přední štafety měly dost velké problémy.

První štafeta běžela celá v kosáckých barvách ve složení Nick, Káťa, Lukáš a Regina. Po týdenní přípravě v severských bažinkách, hustnících a kamenech je nic nepřekvapilo a po vyrovnaných výkonech skončili na 24. místě. A to znamená, že příští rok budou startovat z první řady. Paráda!