MTBO v Moravičanech

Minulý víkend pokračovala bajková sezóna dalším kolem Českého poháru. Šumperáci vybrali trochu netypický terén – lužní les v Litovelském pomoraví. Po dvoudením vydatném dešti tam bylo lehce vlhko.
V sobotu jsme začli Longem a už první kontrola zamotala spoustě lidí hlavu. Celá trať měla málo kontrol s dlouhými postupy, kde bylo možné vybírat ze dvou či tří základních variant a spoustou možností mezi něma. Pozor bylo třeba dát na tlusté tečky, kde bylo moc vody na kolo a málo na plavání. A stejně by vás ten krám táhl kde dnu. Celkově to ale bylo docela rychlé, takže byly malé časové rozdíly a hodně bodů do žebříku. JaFa to zase zvládl v H50 na bednu. V chlapských Áčkách jsme to dali 10, 13 a 21 (Lesič, Gibon, Zdraví) a v ženských 19 a 27 (Markéta a Peťa).

Lesič rupnul na svojí devětadvacítce drát, tak se odpoledne snažil sehnat náhradní. Ale nesehnal, protože u nás na Moravě se tomu říká špice. Tak jsme to aspoň zapili a každý si ustlal, kde bylo místo. Někdo v autě a jiný pod autem. Nedělní krátká byla technicky i mapově mnohem náročnější. Kontroly v malých tečkách s neznatelnými křižovatkami často jich bylo hodně rovnoběžně vedle sebe. Což spolu se zákazem přebíhání s kolem na rameni udělalo z neděle závod dost na nasr… Aspoň pro mě. Tak jsem do toho na desítku šlápl, že ještě něco doženu a řetěz to nevydržel. Ješteže do práce jezdím na koloběžce. Jako když najdeš.

Na bednu jsme to tentokrát nedali. JaFa devátej Gibon a Lesič 21 a 24 a holky 15 a 26 (Markéta a Peťa). Příští víkend pořádá Jihlava v České Kanadě. Zase žádná Ukrajina.