Bajkeři v Kanadě

Žádná zpráva z uplynulého víkendu? To se asi v pěším OB nic moc nedělo. Zato bajkeři si užívali v České Kanadě. Že je v těch Jižních Čechách krásně. Ale dojet tam! Aneb jak prohlásil jeden kolega, co dorazil půl hodiny po prezentaci: ve vesnici 30 a mimo 60 a všichni.
Centrum udělali Jihlaváci v klasickém dětském táboře ve Starém Městě pod Landštejnem. Jen se to teď jmenuje BikeCamp. Ale chatky zůstaly uplně stejné. V sobotu se jela klasika. Start nebyl daleko, ale už cestou na něj bylo jasné, že to bude drncat. Tratě byly taky hodně náročné, dala se na nich vymyslet spousta pitomostí. Což spolu s náročným terénem způsobilo poměrně velké časové rozdíly ve výsledkách. Stačilo jednou blbě zahnout a byl z toho klidně pětiminutový zásek. Ale jinak to bylo super.:-) Poprvé letos dorazili Honeři a Jaryn dokázal, že pokud těch závodů objede víc, tak ho elita nemine. V M21A skončil pátý a o dvě místa za ním Gibon. A já o dalších 28 dál. Asi to kolo budu muset ještě trochu poštelovat. No a hlavu taky. JaFa skončil sedmý v H50. Blanka 11 a Peťa 27 ve W21A.

Večírek se tentokrát moc nekonal. Pár piv na slunku udělalo svoje a po večeři jsem si už v hospodě na chvilku zdřímnul. Ostatní na tom byli podobně, tak jsme jenom pokecali, trochu pokonzumovali a šli spát. A Švýcaři porazili Amíky.

Nedělní krátká už nebyla mapově tak náročná jako sobota. Alespoň M21A. W21A měla dle mého názoru trať o něco zajímavější. Další kategorie jsem nezkoumal. Po sobotě jsem řešil, co udělat s nefunkční střední plackou. JaFa prohlásil, že se to přece musí dát objet na velkou. A taky skoro jo. Jen jednou jsem vyměk a podřadil na malou. Což bylo zbytečné, stejně jsem potom tlačil. A jak to dopadlo? V ženských Áčkách Blanka 18 a Peťa 34. V chlapských zase řádil Jaryn (6.). Gibon taky dobrý na 11. místě. A já 31. A úplně jsem zapomněl na toho nejlepšího, JaFu. Druhé místo v H50.

Celkově to byly zatím letošní nejkrásnější bajky. Terénem i mapově. A budou se hodně těžko překonávat. Takže už teď je jasné, že to budou druhé nejkrásnější bajky tohohle roku. Ty nejlepší přece budou v Plzni.:-) Teď máme tři týdny pokoj a pak vyrazíme do Brna. A já si mezitím dám dohromady aspoň kolo. S hlavou to bude složitější.