Zprávy z Balkánu

Zpráva sprintová:
Je třeba nejdřív napsat, že se o účast o letošní LOBácký JMS a MED v Bulharsku pralo nejvíc KOSáků v historii, celkem 7!
zahájení - Bulharsko2018
Na Balkán se pak se mnou v autě skoro tisíc mil svezli junioři Hašan, Hasáček (myslím ze je načase pomýšlet na odstranění zdrobněliny), dorostenka Káťa Černá a Vojta Bartoš oba z Mariánských Lázní, kteří si pak užili i zahájení v podhorském lázeňském městě Velingrad, kde není sníh, i ajk je vidno z fotky a proto se musí ještě 20km do kopců kde se místy vyskytuje, zejména na jedný louce po který se jezdí sem a tam a zase zpátky. Ono je tu teplo a už skoro tejden prší a to i na ty louce která je o plzeňskou věž nad Sněžkou. Zrovna dneska tam byl první závod ve sprintu a naši borci běhali následovně: 7.Hašan což je fakt hustý, 22.Hasáček a jenom vo fousek mu ujela dvacítka a 11.Kačka, což je slušný začátek mladé nadějné závodnice.
Všichni junioři:
Juniorská repre
Maki a dorostenci:
dorci

Zpráva midlíková:
Zamotanej midlík se konal v malinko rozšířeném prostoru, a protože jsou to velký závody, tak logicky na každej druh závodu mají logicky jinýho stavitele, což je sice logický, ale nelogický je, že ty stavitelé spolu nekomunikovali a proto se běžně stávalo, že některý kontroly byly na stejným místě a co víc i pro stejnou kategorii… no vona totiž ta jedna louka není nafukovací…
Jo ale už máme sluníčko a v noci nám mrzne a tak jede po tý louce všude, no a jak se naši borci v tomto orientačně složitém terénu na louce orientovali: v juniorech nejlépe a jediný v “top ten” 10.Vojta, což je parádní, v dorkách 14. Kačka, dále 25.Hasaček a úplně pod čarou Hašan: Hrozně jsme mu na dojezdu fandili, už jsme ho opěvovali a viděli na velký bedně (po dojetí byl 6.), nicměné k úspěchu v orientačním běhu je potřeba jaksi splnit jednu důležitou věc a to je nejen jet rychle jako blázen, ale i sebrat všechny terčíky, no a právě ta druhá podminka se jaksi nestala na kontrole č.3. a protože na “kdyby” se nehraje tak po dnešním dnu volna je potřeba se koncentrovat pořádně namazat na zítřejší long zas na tý louce misty už skoro zelený.
Maki a dorostenky:
mazačky