Paralelní očima Páji Jirouška

Paralelní průtrž mračen a paralelní stany
Fakta: 4.6.2005, Borský park v Plzni, Paralelní OB, počasí: nejdřív průtrž mračen, pak vlhko a nakonec slunečno, mapa Borský park, stav 2004, ale ty křoví rostou proklatě rychle:-)
Tak jsme se opět sešli po roce na slavném Paralelním OB o dres dvojnásobného mistra světa z roku 1974 Bernta Friléna ze Švédska (pro úplnost šlo o klasický závod a závod štafet, které se konaly v Dáském Viborgu). Loňský vítěz Ruda Ropek nepřijel a proto se otevřela možnost dalším borcům vyhrát tento prestižní závod, který pořádají Wawoci za pomoci dalších nadšenců OB. A bylo nás tam na vítězství z Lokomotivy opravdu hodně.
Nejdříve nás trochu zaskočila nebývalá průtrž mračen, která mohla trvat tak půl hodiny. Naštěstí jsme se všichni vešli do stanu a drželi ho zuby nehty. Zahřívací kolo jsme absolvovali ve stanu a ostatní kola již v řádně mokrém Borském parku. Startoval jsem všechna kola jako první a dost jsem se zapotil. Tentokrát byl minimální počet 5 kontrol, v některých kolech bylo kontrol 7 a ve finále jich bylo 26. V semifinále byla převaha Lokomotivy nad KOS 5:3, ve finále už to bylo fifty:fifty. Finále se skládalo střídavě z úseku na horském kole a klasickém OB. V polovině závodu byl průběh shromaždištěm, převlečení dresů a pokračování v urputném souboji. Finále se učastnili za nás Tomáš a Kuba, za KOS Hasák a Mlátil. Po průběhu shromaždištěm bylo pořadí Mlátil, cca 15 s za ním Hasák, další 4 minuty Tom a minutu po něm Kuba. A takovéhle pořadí bylo i v cíli.
Pro vyřazené závodníky byl v době semifinále uspořádán běh útěchy. Tentokrát šlo o to, oběhnout podle mapy stanoviště, na kterých byla zakopána plastová láhev s brčky a nápojem. Úkolem bylo zjistit, o jaký nápoj se jedná. Pro příklad jsem se doslechl o kombinacích jako zelená s mlékem, šťáva se šampaňským a další. No, jsem rád, že jsem se trápil v semifinále.
Po vyhlášení vítězů, které již probíhalo za slunečného počasí, jsme šli na papu a zároveň fandit našim fotbalistům v zápase s Andorou. Závěrečný hvizd už jsem sledoval jenom já, ale i tak to bylo fajn :-)

Tak za týden na východě.
Take care Pája

Závěrem se Pájovi omlouvám, že jsem mu zajistil nechtěnou publicitu i na konkurenčním webu, ale na něčem sem ten redakční systém vyzkoušet musel a psát se mi nic nechtělo.
Kdyby vás ostatní zajímalo, kde jsem tohle ukradnul tak na adrese lpm.zcu.cz najdete lokomotivácké stránky
Článek vyjadřuje osobní názor autora, je zveřejněn v plném znění a nebyl nijak redakčně upravován.