LOBY v Hynčicích

Skupina 11 – ti odvážných KOSů, která se nedala odradit ostudným pojetí LOBů v podání Aljošova miniteamu, vyrazila již druhý víkend po sobě do Jeseníků. Pod taktovou SSU byly připraveny žebříkové závody na klasické a krátké trati.
Oproti minulému víkendu seděla mapa a bylo vidět, že stopy ke kontrolám neprojížděli až první závodníci. V sobotu to dost foukalo, takže na loukách (80 % tratě) to bylo pro nás turisty dost nepříjemný. Jak to vnímali opravdoví závodníci nevím. Z KOSů se nejvíc (a konečně) dařilo Vodrovi, který si odnesl diplom a koláč za první místo v elitě, Štěpán si suverénně povodil dorostence (1. o 6 min) a na bednu se ve vetoších podívali Jitka s Oldou.
V neděli už tolik nefoukalo, ale kosa byla pěkná. Na krátkou trať většina vyrážela s optimistickým očekáváním brzkého návratu, bohužel organizátoři byli jiného názoru. Spekulativní informace hovoří o špatném přepočtu délky tratí kvůli měřítku, což uznáte, že je blbost. Tak, jak tak, tratě byly dlouhý, takže my sprinteři jsme přišli zase zkrátka, Naštěstí bedna pro Plzeň opět byla: Vodr (1. místo – 2. koláč), Štěpán (2.), Stenly (3.).
A za 14 dní zakončujeme LOBáckou sezónu v Novém Měste na Moravě, tak žádný simulování Hasáku a spol.