Letní soustředění v Jizerkách

Soustředění dětí a mládeže KOS Plzeň v Jizerských horách

 

20190809_120345Stejně jako loni jsme soustředění po naší kosáckou mládež zorganizovali v horách Jizerských, hlavně proto, že je tady krásněJ. Akorát jsme nebydleli v chatě Ahoj, ale v penzionu Tichá říčka v Karlově. A předem musím napsat, že vůbec nikdo nezvracel.

Hlavní dík patří Ivě Šauli, která to celé zorganizovala, objednala a dojednala. A hlavně tady pro 24 mláděžníků a 3 dospěláky a 1 caparta celý týden vyvářela, nutno podotknout, že výtečně. Kdybyste někdo nechtěl nějakou dobu doma vařit, tak se na Ivu obraťte, ona Vám určitě rád uvaříJ. Patří jí obrovský dík.

Soustředění začínalo o víkendu 3. – 4. srpna dvoudenními závody na Bedřichově, na kterých jsme vybojovali několik medailových umístění. Ale na to už jsme zvyklí, to nebudu dále rozepisovat.

Samotné soustředění začalo v pondělí, na programu byl jeden mapový trénink denně, druhá fáze byla „pouze“ běžecká, třetí fáze schovka a fotbal a čtvrtá fáze saltíčka na trampolíně. Samozřejmostí jsou oblíbené ranní rozcvičky a i na výlety došlo. Jeden do hlubokého údolí divoké říčky Kamenice, jeden po rozhlednách Jizerských hor. Mladší děti si vyšlápli na Bramberk a Slovanku, starší kluci a holky si doběhli na Černou horu, Jizeru, Smědavu a já nevím kam ještě. Denně dva pekáče buchet, jedli jako prokopnutý, spali jako zabití, poslouchají, remcají jenom málo. Trenérsky zajistili Vodr s Hášou, kdo se bude chtít za rok přidat bude vítán.

Příští rok zase tady, protože je tady krásněJ

fotky zde: https://vodr.rajce.idnes.cz/Jizerske_soustredeni_KOS_Plzen/