Hvězdné žákovské štafety v Hradci

Na prvních letošních závodech štafet získali oblastní výběry žactva ze západu 3 zlaté medaile. Náš oddíl se na těchto úspěších velmi příjemně a významně podílel.
Poslední březnový víkend jsme se s dorostenkami a dětmi připojili k soustředění výběru dorostu a žactva v Hradci Králové. Háša s Alešem toho využili a zároveň se účastnili školení k pořádání velkých závodů v letošním roce (naše MČR štafet a družstev na podzim). Krásný slunečný víkend a tréninkově vydatná sobota byla završena prvním štafetovým závodem na republikové úrovni. Na rozběhu mužů se objevil i úspěšný reprezentant na 800m Jakub Holuša (na všech fáborkovaných úsecích vždy nezaměnitelně hbitý!-viz cover foto na svazových web stránkách: http://www.orientacnibeh.cz/index.php?vice=1951 )
I když v žákovských kategoriích ještě nebyla 100% konkurence, výsledky jsou pro naše naděje velmi povzbuzující.
Štafeta mladších žáků naší oblasti(ryze KOSácká: Marek Hasman, ŠImon Kurz, Lukáš Richtr) zvítězila systémem start cíl, starší žáci (Ondra Hasman, Vašek Bartoš, Honza Vecko) k velkému překvapení vyhrála také a doplnila ji štafeta žaček.
Čtvrté zlato dodala štafeta mixu (Mlátil s Vendy a budoucím švárou. Dorostenkám chyběl k lepšímu úspěchu ještě krůček.
Veterány poslal nakonec na slušné 4.místo rozbíhač Háša, který svými slovy ze 3 zásad úspěšného běhání štafet (které jsme dětem v předvečer štafet vtloukali do hlavy) porušil všechny čtyři!!!.
HLAVNĚ: Začíná se svítat na dobré výsledky našich mladých talentů!!!!
foto na: http://hasacek.rajce.idnes.cz/stafety_HK_23.3.2014.