Bronzový Mlátil se štafetou na MS v LOB. Přepište dějiny štafetových disků!

bedna

Foto Markku Vauhkonen

Je to neuvěřitelné. Několikrát se pokoušel vyjet Mlátil medaili na MS v LOB ve štafetě s papírově silnějšími spolujezdci. Velmi často to bylo s Ondrou Vodrem, který pravidelně zajížděl bramborové medaile i v jednotlivcích a s Lauičem. Myslím, že nejednou se Jirkovi povedlo štafetu z medailově rozjetých pozic disknout. Až na sklonku své kariéry však dozrál v jezdce, který si ví ve vypjatých situacích rady.

Na MS letos dosahoval nejlepších výsledků z českých závodníků v jednotlivcích, a tak byl postaven na finiš! Přebíral kolík po Kubovi Škodovi a Kládinovi na třetím místě.  Fakticky však jel na pátém místě, neb Norsko a FInsko bylo pravděpodobně již na druhých úsecích diskvalifikované.

Na prvním a druhém místě si to rozdávali Rusové se Švédy, aneb Andrej Lamov a Andreas Holmberg, před Jirkou se začali objevovat finský nestor Stafan Tunis a norský rychlík Lars Moholdt.Ten, kdo sledoval mezičasy jen z rychlíku (jako já) a viděl, že se Jirka začal objevovat za nimi, došel k přesvědčení, že Jiří jistí pátou pozici. Disky však hrají ve štafetových závodech Mlátila významnou roli, a tak se tentokráte historie obrátila! Jirka to ustál, odrazil nápor Litevce a dojel pro medaili: 1.Rusko, 2.Švédsko, 3.Česko!

Přestože to vypadá, že pomohla štěstěna, kluci podali výborné vyrovnané výkony, časy a výsledky na úsecích tomu odpovídají. Super!

Jiřiku, gratulujeme! budeš to mít drahé, viď?

Více na stránkách LOB