Soustředění Bečov září 2012

Nazdar!

píšu všem mládežníkům, co byli 28.-30.9.2012 na velmi vydařeném soustředění v Bečově. (A nejen jim.!!!)
Co jsme se naučili, v čem jsme se zlepšili
aneb jak šli tréninky):
• Před postupem na kontrolu musím mít jasný plán. Budu mít připraveny jasné záchytné body, které si budu za běhu na postupu kontrolovat a především budu mít jasný bod, od kterého se budu odrážet a dohledávat kontrolu. ( Postup: tak nějak tam někam na náhodu neexistuje!)
• Azimut je úhel, který svírá můj směr postupu se severem. To je definice pro učitelku ve škole. Pro orienťáky to není zbytečný přepych, ale nenahraditelná pomůcka. Přesný azimut, jak jsme zjistili, můžu mít nastavený za 3-5 sekund ( a lze to i za běhu).
• Při závodě v chumlu neběžím splašeně za davem, ale vyjasním si svůj postup a svojí dohledávku a případné běžce před sebou využiji pro nalezení své kontroly. Ti, co uhýbají jinam, nechávám osudu, nejsou-li to moji kamarádi 
• Vrstevnice (ta hnědá vlnka v mapě) je pomyslná čára, která spojuje body se stejnou nadmořskou výškou. V krajině vidět kupodivu není. Ale velmi mi pomáhá při orientaci. Základními orienťáckými tvary jsou údolíčka, hřebeny neboli nosy, kopečky, stráně. Umožnují mi běhat po vrstevnici a hlavně si všímat, jestli musím nahoru nebo dolů a o kolik!
• To vše perfektně zužitkuji při štafetovém závodě…když k tomu přidám ještě koncentraci, soustředění a zdravé sebevědomí….budeme k neporažení!

Give me a map and I am magic!

A zde jsou fotky ode mne a Luďka Bartoše:

http://hasacek.rajce.idnes.cz/Soustredeni_Becov_09-2012
http://barluda.rajce.idnes.cz/Becov_soustredeni/